myliu tave, Lietuva!

širdis ten, kur namai

dabar pastebėjau, yra tokia mada savo namuose pasidėti pagalvėlę, užsiklijuoti lipdukus ar paveikslėlį su užrašu „namai ten, kur širdis“. man atrodo, kad beveik visi supranta mintį, tik aš nelabai pagaunu. bet turiu nuojautą, kad sakoma, jog kur tu pats bebūtum, ten bus ir tavo namai. čia kaip ankščiau labai dažnai iš užkietėjusių keliautojų girdėdavau, kad namai ten, kur yra tavo pasas. bet aš tokios pagalvėlės savo namie niekada nepasidėčiau. kodėl? nes užrašas būtų melas. nes aš kartais jausdavau, jog atsiplėšus lėktuvo ratams, aš pakilimo take atsiplėšdavau ne tik nuo žemės, bet ir nuo savo širdies. kartais, kai pati eidavau kokios tolimos saulėtos ar atšiaurios salos pakrante, jausdavau kaip mano širdis išties šmirinėnėdavo Vilniaus gatvelėmis. kartais mano širdis būdavo labai toli nuo mano kūno, nes ji labai ilgėdavosi namų.

galbūt vieni žmonės gimė pasaulio piliečiais, bet aš gimiau Lietuvos. galbūt yra tokių, kurie nenori prisirišti nei prie žmonių, nei prie vietų. ir galbūt yra tokių, kuriems smagiau eiti į svečius, nei juos kviestis pas save. bet aš visai ne iš tų. aš iš tų, kuriai savo šalis, savas miestas ir savi namai yra vieta, kurią širdis myli užvis labiausiai. mačiau, kaip lengva statytis gyvenimus kažkur toli, kaip paprasta uždirbti pinigus ir leisti sau švaistytis, net dirbant pačius paprasčiausius darbus, tačiau laimė yra visai kas kita. laimė yra būti ten, kur pakanka įkvėpti, kad viduje sparnus ištiestų drugeliai. Vilnius yra mano gyvenimo meilė, ir tas jausmas, kad aš jam priklausau, mane įgalina. todėl aš negaliu apsimetinėti, kad man gerai visur, nes man tikrai gerai yra tik čia. įsitikinau ir patikrinau tai jau ne sykį.

mano namai dabar nepanašūs į normalius namus, nes čia vyksta grindų keitimo operacija, kuri užsitęsė ilgiau, nei tikėtasi. daiktai ant palangių, plėvelės ant grindų, kažkoks cemento lopinys išlietas vidury virtuvės, statybinės medžiagos šen bei ten… bet man vis vien šie namai mielesni už tuos penkių žvaigždžių viešbučius, kuriuose teko lankytis. štai, kas yra namai – ne tik vieta, kurioje yra tavo širdis, bet ir jausmas, kad ji čia, džiugi ir rami, kartu su tavimi, kad ir kas benutiktų.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *