butas, namai

plytelių perdažymas: džiaugsmas akims ir sielai

žinote, kodėl man labiausiai patinka rašyti savo asmeninį blogą? nes aš tikrai esu nusistačiusi taisyklę „rašau sau su galimybe skaityti kitiems“. o tai reiškia, kad galiu parašyti kažką per penkias minutes ir paskelbti, galiu sėdėti kelias dienas ir dėlioti, brandinti mintis; galiu rašyti apie meilę, grožį ir gėrį, o galiu štai imti ir parašyti apie… apie remontą! taip, mano draugai žino, jog paskutiniu metu mano galvoje daugiausiai minčių sukasi apie namų gražinimą. o vienas dalykas man labai ilgai nedavė ramybės. todėl jaučiu didžiulį norą parašyti apie tai, kaip išsprendžiau neišsprendžiamą dilemą namuose.

rimtai, niekada nesupratau ir niekada nesuprasiu, kodėl lietuviai taip myli salotinę ir oranžinę spalvą vonioje ir virtuvėje. dievaži, nenoriu nieko įžeisti, nes plytelių spalva jūsų namuose absoliučiai nieko nepasako apie jūsų širdį. tačiau man, kaip žmogui, kuris trokšta aplink matyti estetiką, grožį, tvarką, oranžinė ir salotinė spalvos sukelia ne pasigėrėjimą, o kažkokį šleikštulį. vėlgi, nesakau, kad nėra išimčių ir nesakau, kad turiu kažkokį mistiškai išlavintą skonį, tačiau iš prigimties esu ta, kuri nuo vaikystės žino ko nori ir kas jai patinka.

pereikime prie reikalų. mano namuose lyg didžiausias priekaištas stūksojo tokios purvinai oranžinės spalvos plytelėmis išklotas vonios kambarys. ir aš niekaip negalėdavau dėl to nurimti, nes vis mąstydavau kodėl buvę buto savininkai pasirinko tokią nemalonią, neramią, nešvarią spalvą. visi žinom, kad plytelių klojimas yra vienas brangiausių remonto darbų ir net ir mažo vonios kambario remontas atsieitų nemažus pinigus. bet vieną dieną bingo, radau pačią nuostabiausią išeitį – plytelių dažai! jie tinkami tiek virtuvės, tiek vonios plytelėms atnaujinti.

taigi, nuostabusis dažų ekspertas Rokas, kuris atstovauja Tikkurila Lietuva suteikė visą reikiamą informaciją, padrąsino, kad nebijočiau darbo imtis pati ir taip vos per dvi dienas mano namuose atsirado naujas vonios kambarys. neišleidžiant nei šimtų, nei tūkstančių!

okey, pabandysiu trumpai papasakoti, kaip viskas vyksta. visų pirma reikia nurikiuoti visus dalykėlius iš vonios kambario, kad nesimaišytų ir taip sakant netrukdytų dirbti. aš ne tik nuėmiau veidrodį, kabliukus, elektros jungiklius, išnešiau visas kosmetikas, bet ir išlupau ventiliacijos groteles.

tada reikia mautis pirštines, dėtis akinius, imti kibirą ir jame sumaišyti „Maalipesu“ valymo priemonę su vandeniu (santykis nurodytas ant buteliuko). visas plyteles gerai nuvalyti šluoste ar kempine ir po to viską perplauti vandeniu. kaip sakė Rokas – „taip pat, kaip plaunant indus, automobilį, galvą“ :))

štai, nuvalius palaukiau kol sienos išdžius, tada apklijavau viską, ko nenoriu uždažyti, lipnia, dažymui skirta juostele ir kai kur net užklojau plėvele. vis dėlto, reikėjo labiau pasistengti, nes ir volelis man, kerėplai, buvo išlėkęs iš rankų ir lašelis nudribęs ant grindų ir šiaip aš ten įsijaučiau lyg ne sienas dažyčiau, o paveikslą tapyčiau. taip, kad antrą kartą dažydama maksimaliai užkločiau plėvele visus paviršius kurių nenoriu apterlinti.

o dabar prasidėjo rimtesnis darbas… nugruntuoti visas sienas specialiu sukibimą gerinančiu gruntu „Otex“. tai daroma naudojantis dideliu, mažu voleliu bei teptuku. truputį išsigandau, kad gavosi šakar makar, o ne tolygiai, bet galutinis rezultatas šakar makar neatrodė, tai matyt, viskas buvo gerai.

kitą dieną atidariau dažų kibirą ir pradėjau dažymą. viskas taip pat kaip ir gruntuojant, tik jau darosi gražiau. (nors mano geriausia draugė sakė, kad net sienas nugruntavus jau atrodė geriau nei tos oranžinės plytelės. haha!) naudojami pusiau matiniai „Tikkurila LUJA 20“ dažai, spalva F343

nudažius pirmą sluoksnį reikia palaukti 4 valandas ir galima dažyti antrą.

kitą dieną galima nuvažiuoti į IKEA’ą kelių smulkmenėlių, kad vonios kambarys dar labiau atsinaujintų ir džiugintų, o jei kažko nėra IKEA’oj (didelio kilimo) tai galima rasti JYSK’e.

         

 

 

 

 

 

 

 

 

esu tikrai be galo, be krašto patenkinta rezultatu. ne, tai nėra mano svajonių vonia, bet man ji miela ir mano, ne kažkieno kito. su tokiu vonios kambariu galiu lengvai susigyventi ir laimingai gyventi dar bent kelis metus. žinau, kad spalva, kurią pasirinkau yra šiek tiek rizikinga ir ne visiems patiks, bet norėjosi paeksperimentuoti. man svarbiausia, kad pati negaliu atsidžiaugti pasikeitimais. o štai mano šuo tiesiog mėgaujasi nauju kilimu. 🙂

linkiu pokyčių!

Ona

    

16 thoughts on “plytelių perdažymas: džiaugsmas akims ir sielai

 1. Atrodo puikiai! Įdomu, kaip atrodo po pusmečio nuo perdažymo? Ar nesilupa?
  Tikkurilos instrukcijoje berods buvo sakoma, kad šie dažai tinka tik sausoms patalpoms?

  1. dėkui! tose vietose, kur užsilaiko vanduo (nes pas mane yra tokios nišos sienoje, prie pat vonios) truputį atsilupo. tačiau viskas yra pataisome. vis dar labai džiaugiuosi ir nė kiek nesigailiu, kad persidažiau vonios kambarį :))

 2. Aš dariau viską taip pat tik pirmame žingsnyje nenaudojau to valiklio. viskas gavosi puikiai, o atsilupo dažai ten, mano nuomone, kur silikonas sąveikauja su dažais. Nes aš po dažymo vonią apvedžiau silikonu.

 3. Laba diena.
  Kaupiuosi plytelių perdažymui. Skaitau trečią kartą Jūsų patyrimą 🙂 . Jau praėjo kiek laiko, kokius minusus pastebėjote? Ar grindis dažėte? Ar bandėte valyti vandens nuosėdas? Kokiu valikliu? Ar dažai nenukenčia?
  Uhhh… ačiū už atsakymą. 🙂

 4. If you need to know the characteristics of the chip and memory, BIOS and driver versions, current and standard frequencies, temperatures and fan speeds, GPU and memory load, then nvidia inspector will help you with this.
  Nvidia Inspector is capable of overclocking the GPU to improve CPU performance to provide the required environment.
  A distinctive feature of the nvidia inspector is its narrow specialization – working in the Windows environment with Nvidia brand video cards.
  You can learn more and download nvidia inspector on the official website: nvidia-inspector.eu

 5. Pati persidaziau plytelias virtuvėje,puikiai viskas valosi ypač riebalai uztiskę. Greitu metu rinksimės dažus grindų plytelems.

  1. O dažų pavadinimas buten luja 20? Nes man pasiūlė tikkurila optiva 7 senukuose.jauciu kad negerai gal ? Kuo kitokie luja 20 nuo luja 7?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *